Centrum pro dýchání a spánek

Vedoucí lékař:

MUDr. Krista Plicková

Vedoucí sestra:

Miloslava Brůhová

Sekretariát:

Gabriela Pelnářová
Lucie Vrátníková
Telefon: 377 402 975  (objednání od 7:00 - 14:30)

Ordinační hodiny:

• denní  7:00  -  15:00
  • noční provoz  19:30  -  7:00

Kde nás najdete: Klinika PNE, pavilon 7, přízemí vlevo.

Ve spánkové laboratoři se zaměřujeme zejména na diagnostiku a léčbu poruch dýchání ve spánku (spánková apnoe, hypoventilace). Dále nabízíme v omezené míře péči o nemocné s nespavostí.

Čekací doba na spánkovou monitoraci (první vyšetření) je cca 6 měsíců.

Vstupní noční monitorace probíhá za hospitalizace ve spánkové laboratoři (1 noc).

Instrukce k příjmu do spánkové laboratoře:

• Nástup k přijetí na Kliniku pneumologie a ftizeologie FN Plzeň, Centrum pro dýchání a spánek, Edvarda Beneše 1128/13, 301 00 Plzeň, pavilon č. 7, přízemí vlevo, v 19:30 hodin.
  • Předtím je třeba se nahlásit v pavilonu č. 22 – recepce – k nahlášení příjmu.
  • S výhodou mít s sebou ORL vyšetření (ne starší, než 6 měsíců).
  • S sebou věci na jednu noc: pyžamo, přezůvky, toaletní potřeby, svačinu + pití, léky, které trvale užíváte, případně lékařské zprávy od ošetřujících lékařů, brýle, pokud potřebujete na čtení a psaní.
  • Nesmíte být nemocní (rýma, kašel, teplota).  V případě imobility nutno nahlásit tuto skutečnost již při objednání!
  • Nemocnému bude dva dny před objednaným vyšetřením připomenuta monitorace pomocí SMS zprávy.
  • V případě, že onemocníte nebo se nebudete moci dostavit, přeobjednejte se, prosím, včas na telefonním čísle 377 402 975 – každý všední den od 7:00 do 14:00 hodin.
  • Propuštění z hospitalizace následující den mezi 8:00 až 10:00 hodin.
  • Lékařskou zprávu obdržíte do 7-10 dnů poštou nebo e-mailem.
  • Při hospitalizaci ve spánkové laboratoři je pacient osvobozen od poplatku za parkování v areálu FN.

Lékaři: MUDr. Krista Plicková, MUDr. Štěpánka Břízová, MUDr. Monika Sloupová

Sestry: